اخبار ، مقالات و اطلاعیه های بانه سرویس

بلاگ بانه سرویس

اخبار ، مقالات و اطلاعیه های بانه سرویس

مياساي از آموختن يك زمان ، به "دانش" ميفكن دل اندر گمان ( فردوسی )

بهترین تلویزیون ۶۵ اینچ سال ۲۰۱۶

بهترین تلویزیون ۶۵ اینچ سال ۲۰۱۶

 

یافتن بهترین تلویزیون ۶۵ اینچ با توجه به قیمت بالای آن‌ها و صفحه نمایش بزرگشان احتیاج به تحقیق زیادی دارد. در غیر اینصورت مجبورید پول زیادی را بابت تلویزیونی پرداخت کنید که ماه‌ها از زمان معرفی آن گذشته و بهترین نمایشگر یا جدیدترین ویژگی‌ها را ندارد.

همچنین باید زمانی را بابت یادگیری اصطلاحات مربوط به تلویزیون صرف کنید. همچنین یافتن بهترین تلویزیون ال‌ئی‌دی نیاز به درک این نکته دارد که این ویژگی‌ها تا چه حد برایتان اهمیت دارند.

 

لیست بهترین تلویزیون‌های ۶۵ اینچ سال ۲۰۱۶

 تلویزیون 65 اینچ  تلویزیون 65 اینچ  تلویزیون 65 اینچ  تلویزیون 65 اینچ  تلویزیون 65 اینچ
 LG 65EF9500  Sony XBR-65X930C  Samsung UN65JS8500  Vizio M65-C1  LG 65UF9500
رتبه #۱ بهترین انتخاب #۲ بهترین صدا  #۳  #۴بهترین قیمت  #۵
امتیاز در سایت آمازون  4stars-new  3.5stars-2105  4andhalf-stars-e1435876335757  3.5stars-2105  4andhalf-stars-e1435876335757
اندازه صفحه  ۶۵ اینچ  ۶۵ اینچ  ۶۵ اینچ  ۶۵ اینچ ۶۵ اینچ
تکنولوژی صفحه نمایش  OLED  LED-LCD  LED-LCD  LED-LCD  LED-LCD
رزولوشن ۴K  green-check-mark  green-check-mark  green-check-mark  green-check-mark  green-check-mark
نرخ نوسازی تصویر ۱۲۰ هرتز  green-check-mark  green-check-mark  green-check-mark  green-check-mark  green-check-mark
ویژگی تلویزیون هوشمند  webOS 2.0  Android TV  Tizen OS  Vizio Internet Apps Plus  webOS 2.0
وای‌فای داخلی  green-check-mark  green-check-mark  green-check-mark  green-check-mark  green-check-mark
پورت‌ها  ۳ HDMI, 1 Component Video In, 3 USB  ۴ HDMI, 1 Component Video In, 3 USB  ۴ HDMI, 1 Component Video In, 3 USB  ۵ HDMI, 1 Component Video In, 1 USB  ۴ HDMI, 1 Component Video In, 3 USB
قیمت جهانی در زمان نگارش مقاله (دلار)  ۴۹۹۷  ۲۷۹۸  ۱۹۹۸  ۱۳۵۰  ۲۴۹۷
مشاهده در آمازون مشاهده در آمازون مشاهده در آمازون مشاهده در آمازون مشاهده در آمازون

 

انتخاب ۱# LG 65EF9500 OLED 65-inch TV

تلویزیون 65 اینچ
LG 65EF9500 65-inch TV: جدیدترین ویژگی‌ها شامل تکنولوژی نمایشگر OLED و رزولوشن ۴K را دارد.

تلویزیون LG 65EF9500 کیفیت تصویر برجسته‌ای را ارائه می‌دهد. در حالیکه تعداد زیادی از تلویزیون‌های OLED صفحه‌های منحنی را بکار می‌برند، این مدل از ال‌جی از صفحه‌ی تخت استفاده می‌کند که به آن اجازه می‌دهد تا به ضخامتی ۰.۲۵ اینچی دست یابد که از بسیاری از مدل‌های دیگر نازک‌تر است. توانایی این مدل در ساخت رنگ‌های سیاه بسیار تاریک و رنگ‌های سفید بسیار روشن، آن را در میان تلویزیون‌های ۶۵ اینچی بسیار چشمگیر ساخته است.

شاید بزرگترین ایراد LG 65EF9500 قیمت بالای آن باشد. هر چند که این تلویزیون بیشترین قیمت را در بین تلویزیون‌های ۶۵ اینچ موجود در بازار دارد، اما جدیدترین مشخصات را از جمله رزولوشن ۴K، نرخ نوسازی تصویر ۱۲۰ هرتز واقعی و تکنولوژی ۳D را نیز دارد.

انتخاب ۲# Sony XBR-65X930C 4K 65-inch LED TV

تلویزیون 65 اینچ
Sony XBR-65X930C 65-inch TV: اسپیکرهای نصب شده در لبه‌های کناری این تلویزیون کیفیت صدای عالی و فوق العاده‌ای را ارائه می دهند.

دربین تلویزیون‌های غیر OLED، تلویزیون Sony XBR-65X930C یکی از بهترین تلویزیون‌های بازار در مورد کنتراست عالی است. نور پس‌زمینه‌ی full-array LED در مقایسه با دیگر مدل‌های با تکنولوژی صفحه نمایش مشابه، به این مدل کیفیت تصویر عالی را داده است، نمایش رنگ سیاه در این تلویزیون به نسبت مدل‌های مشابه، تاریکتر و بسیار دقیق‌تر است.
علاوه بر این، این تلویزیون رزولوشن ۴K را داراست که برای سایز ۶۵ اینچ رزولوشنی ایده‌آل است. این تلویزیون از سیستم عامل Android TV شرکت گوگل به عنوان پلتفرم تلویزیون هوشمندش استفاده می‌کند، که یکی دیگر از ویژگی‌های قدرتمند آن است و بدان معنی است که با تبلت‌ها و تلفن‌های هوشمند امروزی همراستا و هماهنگ است. و اسپیکرهای تعبیه شده در کناره‌های این تلویزیون، صدایی به مراتب باکیفیت‌تر از اکثر تلویزیون‌های رزولوشن بالا که بسیار نازکند را ارائه می‌نماید، و این یعنی اینکه شما نیازی به خرید ساندبار یا سیستم سینما خانگی مجزا نخواهید داشت.

 

انتخاب ۳# Samsung UN65JS8500 4K LED TV

تلویزیون 65 اینچ
Samsung UN65JS8500 65-inch TV: وای‌فای داخلی و قابلیت سه‌بُعدی دارد

سامسونگ از عنوان SUHD به عنوان نامی تجاری برای ترویج رزولوشن ۴K در مدل UN65JS8500 (و در دیگر مدل‌های واجد شرایطش) استفاده کرده است. در حقیقت حرف “S” در عنوان “SUHD” دلالت بر چیز خاصی نیست و فقط یک ایده‌ی تجاری از سامسونگ است.
این تلویزیون ال‌ئی‌دی ۶۵ اینچی تکنولوژی edge-lighting را ارائه می‌دهد که قابلیت تهیه رنگهای سیاه بسیار تاریک را در این مدل تلویزیون ممکن می‌سازد. برنامه‌های قرار داده شده در ویژگی‌های هوشمند این مدل خوب هستند و شامل برنامه‌ای چون HBO Go که بصورت اختصاصی به تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ سرویس می‌دهد می‌شود.

 

انتخاب ۴# Vizio M65-C1 4K LED TV

تلویزیون 65 اینچ
Vizio M65-C1: نور پس‌زمینه full-array LED به همراه یک قیمت منطقی و بسیار مناسب در این تلویزیون جمع شده‌اند.

کیفیت تصویر ۴K در تلویزیون Vizio M65-C1 با این قیمت بسیار جای تعجب دارد. ویزیو در این مدل از یک پنل full-array LED backlight که کنتراست بالایی را ارائه می‌دهد استفاده کرده است. ویزیو همچنین ۵ پورت HDMI را در این مدل تعبیه کرده است، که این تعداد پورت به نسبت بسیاری از مدل‌های ۶۵ اینچ دیگر بیشتر است. تلویزیون Vizio M65-C1 گاهی اوقات در صحنه‌های سریع و اکشن با تاری و محوزدگی مبارزه می‌کند. از نظر اختلاف قیمت در این طبقه از سایز ویزیو بسیار مدعی است و رقیبی ندارد.
انتخاب ۵# LG 65UF9500 4K LED TV

تلویزیون 65 اینچ
LG 65UF9500 TV: تلویزیونی با تکنولوژی صفحه نمایش LED و زاویه دید عریض

تلویزیون LG 65UF9500 محصولی از یکی از بزرگترین سازندگان تلویزیون‌های LED است که توانایی ارائه‌ی زاویه دید عریض و بسیار خوب را می‌دهد. به نظر می‌رسد که این تلویزیون ۶۵ اینچی هنگامی که نور اتاق مقداری کم باشد کیفیت تصویر بهتری را داشته باشد (حتی بهتر از زمانی که اتاق کاملاً تاریک باشد)، تا حدودی به این دلیل که رنگ‌های سیاه تلویزیون کمی گِل‌آلود به نظر می‌رسند و این کمی ناامید کننده است. نرخ نوسازی تصویر ۱۲۰ هرتز برای بازی کردن به خوبی و بدون مشکل تاری و محوزدگی عمل می‌کند. تلویزیون LG 65UF9500توانایی ارتقاء تصاویر HD به ۴K را به نحو احسن دارد.

 

 

در انتخاب بهترین تلویزیون ۶۵ اینچ سال ۲۰۱۶ باید به چه نکاتی توجه کرد

 

رزولوشن مناسب را بیابید: در حالیکه رزولوشن ۴K در حال غلبه بر بازار تلویزیون‌های سایز بزرگ است، باید خود را وسوسه کنید تا کمی بیشتر پس‌انداز کرده و به طرف تلویزیون‌های با رزولوشن ۱۰۸۰p بروید. اما برنامه‌ها و محتوای رزولوشن ۴K روز به روز در حال افزایش است، و اگرمیخواهید که اطمینان حاصل کنید که تلویزیون ۶۵ اینچی که قصد خرید آن را دارید مدت زیادی بِروز بوده و پاسخگوی نیازهایتان باشد بهتر است تا به سمت رزولوشن ۴K بروید.

 

نرخ نوسازی تصویر: اگر قصد دارید که بیشتر اوقات مسابقات ورزشی را دنبال کنید و یا به بازی‌های ویدیویی بپردازید، باید به دنبال تلویزیونی باشید که نرخ نوسازی واقعی تصویر آن حداقل ۱۲۰ هرتز باشد. انتخاب هر تلویزیونی با نرخ نوسازی کمتر از ۱۲۰ هرتز نتیجه‌اش تاری و اعوجاج تصاویر در صحنه‌های سریع است. این اعوجاج و تاری و شطرنجی شدن تصاویر در تلویزیون‌های سایز بزرگ بیشتر از تلویزیون‌های سایز کوچک جلب توجه کرده و به چشم می‌آید.

 

قیمت: بهتر است به چندین فروشگاه سر بزنید و ببینید که کدام فروشنده به شما تخفیف مناسبی می‌دهد. در انتخاب فروشگاه عجله نکنید و قیمت‌ها و شرایط را با هم بسنجید.

 

اشتباهاتی که باید از آنها بپرهیزید

 

توجه به اصطلاحات تجاری: سازندگان تلویزیون دوست دارند از راهی که به آن تکنولوژی‌های اختصاصی می‌گویند مشتری را جلب کنند، حتی بیشتر این تکنولوژی‌ها بیشتر اصطلاحات خاص صنفی است تا تکنولوژی‌های واقعاً پیشرو و پیشگام. اگر نگاهی به واژه‌شناسی در ارتباط با تلویزیونی خاص بیندازید، با کمی تحقیق کاملاً آن را می‌فهمید. فریب اصلاحات مشتری جلب کن در یک مدل خاص مانند یک تلویزیون هوشمند را نخورید چون اکثر تلویزیون‌های ۶۵ اینچی در حال حاضر برای استریم کردن، وای‌فای داخلی دارند. به علاوه چیزهایی مانند صفحه نمایش منحنی بیشتر فقط یک عنوان و لقب است تا یک ویژگی طراحی مفید و سودمند، پس پول بیشتری را بابت بدست آوردن چنین ویژگی‌های هزینه نکنید.

 

نگاه سطحی به درگاه‌ها و ترمینال‌ها: به جدول بهترین تلویزیون‌های ۶۵ اینچ در بالا نگاهی بیندازید، آنگاه متوجه خواهید شد که همه‌ی آن تلویزیون‌ها چندین درگاه دارند. با تلویزیونی که با داشتن درگاه‌های کمتر پول بیشتری را برایتان صرفه‌جویی خواهد کرد وسوسه نشوید. مدت زیادی طول نمی‌کشد که دو یا سه پورت HDMIی تلویزیون، بخصوص اگر به آن سیستم‌های صوتی یا بازی متصل کنید، اشغال شود. پس به خاطر کمی ارزان‌تر خریدن، خود را در آینده با مشکل کمبود پورت مواجه نکنید.

 

ویژگی‌های بسیار مهم تلویزیون‌های ۶۵ اینچ

 

سایز صفحه

 • سایز صفحه نمایش بصورت مورب از یک گوشه به گوشه مقابل آن محاسبه می‌شود. هر مدل تلویزیون در سایزهای متفاوتی عرضه می‌شود.

 

تکنولوژی صفحه نمایش

 • تکنولوژی OLED: این تکنولوژی قادر به ارائه‌ی تیره‌ترین رنگ سیاه و روشن‌ترین رنگ سفید است. تلویزیون‌های OLED به خاطر قیمت بالایشان هنوز چندان رایج نشده‌اند.
 • تکنولوژی LED-LCD: این تکنولوژی در حال حاضر رایج‌ترین تکنولوژی تلویزیون است، وقتی که LEDها صفحه‌ی LCD را از پشت روشن می‌کنند، اجازه می‌دهند تا کنتراست بیشتری بین رنگ‌های سیاه و سفید برقرار شود.
 • تکنولوژی LCD: این تکنولوژی بدون استفاده از روشنایی LED  قدیمی‌ترین تکنولوژی موجود در بین تلویزیون‌های کریستال مایع است.

 

رزولوشن

 • هنگامیکه قصد خرید یک تلویزیون ۶۵ اینچی را دارید انتظار مدل‌های زیادی با رزولوشن ۴K را داشته باشید (۴K با نام‌های Ultra HD یا UHD نیز خوانده می‌شود). این رزولوشن ۳۸۴۰×۲۱۶۰ پیکسل است.
 • بعضی از تلویزیون‌های کلاس ۶۵ اینچ دارای رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ پیکسل یا همان فول‌اچ‌دی هستند
 • اکثر برنامه‌ها و محتوای موجود در حال حاضر در رزولوشن فول‌اچ‌دی موجود هستند، با اینحال برخی از تلویزیون‌های ۴K قابلیت ارتقاء تصاویر به اندازه رزولوشن ۴K را دارند. اما شما می‌توانید اطمینان حاصل کنید که محتوای ۴K در چند سال آینده بسیار گسترش خواهد یافت، پس خرید یک تلویزیون ۴K شما را از اجبار به خرید یک تلویزیون دیگر در آینده نزدیک بی‌نیاز خواهد کرد و کاری معقول به نظر می‌رسد.

نرخ نوسازی تصویر

 • نرخ نوسازی تصویر با واحد هرتز یا Hz یا Herz بیان می‌شود. نرخ نوسازی تصویر یا Refresh Rate نشان می‌دهد که یک تصویر چند بار در ثانیه بازسازی یا بازترسیم می‌شود. نرخ‌های نوسازی تصویر رایج در حال حاضر عبارتند از ۶۰ هرتز، ۱۲۰ هرتز یا ۲۴۰ هرتز.
 • اگر بیشتر وقت خود را صرف تماشای موضوعات پرسرعت مانند مسابقات ورزشی یا بازیهای ویدیویی می‌کنید، به نرخ نوسازی تصویر حداقل ۱۲۰ هرتز نیاز دارید. نرخ نوسازی تصویر کمتر از این میزان نتیجه‌ای جز تاری و بهم‌ریختگی تصویر نخواهد داشت.
 • اگر شرکت سازنده به نرخ نوسازی موثر تصویر یا Effective Refresh Rate اشاره می‌کند، معمولاً به این معنی است که نرخ نوسازی واقعی تصویر یا Actual Refresh Rate نصف نرخ نوسازی موثر تصویر مورد اشاره توسط سازنده است.
 • سامسونگ از روش خاص خود برای اندازه‌گیری نرخ نوسازی تصویر در تلویزیون‌هایش استفاده می‌کند که روشی گیج کننده است.

 

طراحی صفحه

 • تکنولوژی تلویزیون‌های اچ‌دی (HDTV) شامل تکنولوژی‌های LED، OLED و LCD  که در بالا به آنها اشاره شد اجازه می‌دهند تا صفحات تلویزیون طراحی تختی داشته باشند. اما بعضی از طراحان تلویزیون، طراحی منحنی را برای تلویزیون‌های سایز بزرگشان انتخاب کرده‌اند. طراحی منحنی بازسازی احساسی است که در هنگام دیدن یک فیلم بر پرده سینما (که کمی حالت منحنی دارد) شاهد آن هستید. اما انتقال واقعی این احساس در صفحات بسیار بزرگ موثرتر از صفحات کوچکتر است.

 

ویژگی‌های تلویزیون هوشمند

 • تقریباً در تمام تلویزیون‌های جدید که برای آنها قابلیت هوشمند در نظر گرفته شده است، برای استفاده از سرویس‌های اینترنتی وای‌فای داخلی بکار رفته است. برخی از قابلیت‌های هوشمند در یک تلویزیون خاص (و در یک برند خاص)، فقط در همان تلویزیون مشاهده می‌شود.

 

پورت‌ها

 • رایج‌ترین پورت‌ها در تلویزیون‌های ۶۵ اینچی پورت HDMI است. شما در تلویزیون‌های سایز بزرگ به چندین پورت HDMI نیاز دارید تا بتوانید دیوایس‌هایی مانند پخش کننده‌های بلو-ری یا کنسول‌های بازی را به آن متصل کنید.
 • برخی از تلویزیون‌ها، پورت‌های دیگری مانند USB، پورت‌های صدای دیجیتال و … را نیز دارند.

 

کدام تلویزیون ۶۵ اینچی برای شما مناسب است؟

قبل از اینکه یکی از تلویزیون‌های معرفی شده در بالا را خریداری کنید، باید چند نکته را روشن کنید. این تلویزیون‌های سایز بزرگ قیمت بالایی دارند و قبل از اینکه اقدام به خرید یکی از این تلویزیون‌ها بکنید، باید کاملاً برای خودتان مشخص کنید که کدام ویژگی‌ها و مشخصات مورد نیاز شماست. اگر فکر می‌کنید که به محتوای ۴K چندان تمایل ندارید و یا یافتن و تهیه‌ محتوای ۴K برایتان سخت و گران تمام می‌شود، بهتر است که تلویزیون ۴K را فراموش کنید. مطمئن شوید که برای داشتن تصاویری نرم وملایم تلویزیونی تهیه کنید که نرخ نوسازی تصویر آن حداقل ۱۲۰ هرتز باشد. تلویزیون‌های OLED کیفیت تصویر شگفت‌انگیزی دارند، ولی برای این تکنولوژی باید قیمت بیشتری بپردازید. در آخر، بهتر است که به سراغ یک برند شناخته شده بروید.
کلیه حقوق برای بلاگ بانه سرویس محفوظ می باشد. کپی برداری از مطالب تنها با درج لینک فعال به مطلب مجاز می باشد..

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *